GORE-TEX®

GORE-TEX® je to registrovaná obchodná značka spoločnosti W.L.Gore and Associates od roku 1969. Používa sa na označenie membrány vyrobenej z extrémne tenkej vrstvy expandovaného polytetrafluóretylénu (teflon). Má hrúbku iba 0,01mm a viac ako 9 miliónov mikropórov na štvorcový palec (2,54cm²). Každý z týchto pórov je približne 20000-krát menší ako najmenšia kvapka vody, a zároveň 700-krát väčší ako molekuly vodnej pary. Minimálna hodnota vodného stĺpca je od 28000mm. To znamená,  že póry sú také malé, aby nezanechali zvonku vlhkosť ani vodu, ale sú dostatočne veľké na to, aby uvoľnili kondenzáciu zvnútra.

GORE-TEX® je použitý vo výrobkoch hlavne z týchto dôvodov:

1. Vodotesnosť

GORE-TEX® je výrazne vodotesnejší ako akýkoľvek iný vodotesný/dýchateľný materiál.

2. Priedušnosť a trvanlivosť

GORE-TEX® membrána má vysokú priedušnosť. Vodeodolnosť a priedušnosť po celú dobu životnosti odevu.

3. Skúšky materiálu a konštrukcie

Všetky materiály a odevy sú testované na pevnosť, priedušnosť a konštrukciu. Testy okrem iného zahŕňajú dlhodobé postrekovanie odevu, aby sa odhalil akýkoľvek únik vody, najmä v zraniteľných oblastiach ako sú ramená, zipsy a pod.

4. Záruka

Spolu s Gore garantujeme, že všetky GORE-TEX® odevy sú vodotestné. Samozrejme za predpokladu  bežného používania a opotrebovania. Ak by odev gore-tex nesplnil naše sľuby, vymeníme ho alebo ho opravíme po kontrole a testovaní. Za akékoľvek škody, ktoré nie sú kryté zárukou je zvyčajne dostupný GORE-TEX® servisné stredisko.

GORE%C2%AEWINDSTOPPER%C2%AE.jpg

GORE®WINDSTOPPER®

Jedná sa o materiál s membránou, ktorý Chevalier vlaminováva medzi dve vrstvy fleecu. Je to úplne vetruvzdorná, ale zároveň priedušná membrána. Oblečenie je ideálne pre chladné a veterné počasie. Môžete ho nosiť samostatne, keď potrebujete ticho a maximálnu mobilitu, keď neprší. Alebo ako ideálny materiál na zahriatie, keď začne chladné obdobie.

CHEVALITE

Chevalite je vlastná veterná a vodná bariéra značky Chevalier. Membrána sa skladá z milióna mikroskopických pórov, ktoré dodávajú materiálu vynikajúce vlastnosti - je vodotesná a zároveň priedušná.

Takto funguje Chevalite:

1. Vodeodolný

Význam nepremokavosti je ľahko pochopiteľný - nechcete, aby vaše telo bolo mokré, keď prší.

2. Ventilácia

Dôležitosť uvoľňovania výparov nemusí byť taká zrejmá. Ale skúste si to premyslieť. Keď budete tvrdo pracovať, budete sa veľmi potiť. Teplé telo spôsobuje odparovanie potu, vytváranie vodnej pary. Práve táto para sa musí rýchlo odviesť z tela a prepraviť na čerstvý vzduch. Preto nesmie byť bariéra proti vetru a vode nepreniknuteľná.

3. Chevalite laminované vo vnútri vonkajšieho materiálu

Najúčinnejší spôsob, ako udržať vlhkosť vonku.  Je to len vonkajšia látka, ktorá sa môže zdať mokrou. Vlhkosť sa náhle zastaví na membráne. Laminovaná vonkajšia tkanina má ďalšiu výhodu - vrecká sú vodotesné.

4. Chevalite 

V tomto prípade je chevalite membrána použitá ako dočasná  podšívka v odeve. V zásade funguje ako vetruodolná a vodotesná bariéra vo vnútri vonkajšej tkaniny.

SYMPATEX®ALLWEATHER

Unikátna elastická membrána je 100% odolná proti vetru, 100% nepremokavá a má extrémne vysokú priedušnosť. Zabezpečuje ochranu v akomkoľvek stave. Táto membrána je vhodná do takmer každého počasia. Táto membrána je použitá v nepremokavých topánkach napr. Chevalier.

WINDBLOKER

Chevalier používa vlastné riešenie proti vetru, založené na Windblockerovej membráne, často v kombinácii s útulnou textíliou fleece. V  Kombinácii vytvára  veľmi dobrú vetrovú a tepelnú izoláciu.

CHEVAPRO+

Vďaka stočenej bavlne a polyesterovému vláknu chevalier získal  materiál, ktorý má jemnosť bavlny a silu polyesteru. To je to, čo nazývajú Chevapro Plus.

DUPONT

ComfortMaxTM  Klasik má 4-5 krát viac vrstiev vláknovej vrstvy než iná izolácia. Každá vrstva vlákien je len 5-10 g / m2 a táto skutočná viacvrstvová štruktúra je tajomstvom vynikajúceho výkonu. Vynikajúce teplo, ľahkosť a trvácnosť.

ThinsulateTM

Špičkový tepelnoizolačný materiál od spoločnosti 3M ponúka mimoriadne dobrú izoláciu. Thinsulate je tenká, pružná syntetická tkanina držaná spolu na oboch stranách fóliou. Thinsulate používa Chevalier napríklad v rukaviciach.

COOLMAX®

Coolmax je vysoko technologická tkanina vyvinutá tak, aby vás udržiavala v teple a zvyšovala pohodlie. Tkaniny Steelmax sú vyrobené zo špeciálne pokrytých polyesterových vlákien s jedinečnou povrchovou konštrukciou. Tieto štyri alebo šesťkanálové vlákna odvádzajú vlhkosť ultrarýchlym  spôsobom od pokožky cez vonkajšie vrstvy tkaniny bez toho, aby samo vlhkosť absorbovalo.

primaloft.jpg

PRIMALOFT®

Je patentované označenie pre zatepľovacie mikrovlákno, ktoré bolo vyvinuté ako syntetická alternatíva husacieho peria vo vojenských spacákoch a zatepľovacích odevoch pre americkú armádu v roku 1983. Tento materiál je dobre zbaliteľný, má nízku hmotnosť, a udržiava teplo aj keď je vlhký. Jeho údržba je jednoduchá.

Zatepľovacie mikrovlákno Primaloft používa napr. Chevalier v niekoľkých izolačných odevoch na teplo, stlačiteľnosť a mäkký komfort, napríklad v rade X-warm. Aj keď ľudské telo využíva energiu na udržiavanie tepla, izolácia Promaloft využíva patentovanú štruktúru mikrovlákien, ktorá pomáha telu udržať teplo a šetriť energiu. Dokonca aj tenká vrstva Primaloft poskytuje vysokú izoláciu. Spoločnosť Primaloft disponuje rôznymi produktmi, ktoré spĺňajú špecifické potreby.

DuPontTMKevlar®.

Dupont s päťnásobnou silou ocele na rovnakom základe, je to go-to vlákno je to vlákno na ochranu oblečenia a príslušenstva.  Dupont a kevlar sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky


Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop